1.B třída - východ - 19.kolo

Tráva Železný Brod , 100 diváků
Rozhodčí: Urban Daniel – Patrman Tomáš, Kotrbanec Filip

FK Železný Brod B    1:4  (1:3)   FK Přepeře B

Střelci: 14. Holeček Tomáš - 8. Horák Jan, 12. Martínek Petr, 40. Císař Tomáš, 52. Mareš Milan

„Bude to těžké hodnocení, protože se nechci pořád nějak vymlouvat. S veškerou úctou k soupeři, byl to určitě nejslabší soupeř, na kterého jsme v soutěži narazili. Zápas začal dobře. Hned v první minutě jsme šli sami na branku, ale neproměnili jsme. A tam to byla jasná šance. Během prvního poločasu jsme si vypracovali sedm opravdu gólových situací. Ale nic jsme neproměnili a soupeř ze dvou střel dal tři góly, protože ten třetí ani nepočítám. To byla obrovská chyba našeho brankáře, který se nedomluvil s obráncem. Do druhého poločasu jsme provedli změny v rozestavení. Zápas ztratil tempo. Opět jsme šli sami na brankáře, neproměnili jsme a z protiútoku jsme dostali gól. A posledních třicet minut naši kluci v podstatě vzdali. Už nevěřili, že bychom mohli vyrovnat, a i přes převahu si vytvořili nějaké šance. Ale zápas už se jen dohrával,“ řekl trenér železnobrodského béčka Oldřich Aubrecht.

„Musím vyzdvihnout našeho brankáře Dana Válka, jak chytal, bylo to úžasné. Ze začátku to mohlo být třeba v páté minutě 2:0 pro ně, ale on to dvakrát vytáhl. Krásně se to povedlo. Průběh byl takový, že kdyby hráli jenom dopředu, asi by nás porazili. Ale jejich obrana není úplně pevná. V poločase jsem čekal, že na tom budou lépe, že jejich obrana bude silnější. Každopádně mi to přišlo, že spíše oni hráli a my jsme dávali góly. Jejich kapitán, ten Podstavek, je dobrý. Podle mě nechodí jenom za béčko. Hlavně on byl dobrý, ale sám toho moc nezmohl. V podstatě začínal v útoku, pak chvíli hrál obránce, pak záložníka, poslali ho tam, kde byl potřeba. My konečně máme tři body. Jak jsem říkal včera klukům, pojďte vyhrát, protože naposledy jsme vyhráli někde v dorostu, tak by to už chtělo. Příště máme doma Smržovku. To bude těžké. Samozřejmě věřím ve výhru, ale nejsem si úplně jistý, že to dobře dopadne. Uvidíme, budeme se snažit,“ řekl vedoucí béčka Přepeří Martin Kvapil.