25.02.2024 Halový turnaj mini přípravek nar. 2017 a ml.

25.2.2024  zač. 14.00 hod.

Halový turnaj mini přípravek nar.2017 a ml.

Pořadatel:  FK Železný Brod, z.s.

Termín: sobota 24. února 2024

Kategorie: minipřípravka (ročník narození 2017 a mladší a povolíme max. dva hráče 2016)

Vedení turnaje: Kletečka Jaroslav

Začátek: 14.00 hodin (dle časového rozpisu) – Plánovaný konec: 18:15 hodin

Startovné: 1500 Kč (splatné před začátkem turnaje u stolku časomíry)

Hrací plocha: házenkářské hřiště - palubkový povrch, branky 3 x 2 metry

Hrací doba: 1 x 13 min.

Počet hráčů: 1 + 4  (není omezen počet hráčů, střídání hokejově)

Hrací systém: 2 základní skupiny po 4 týmech, dále finálová skupina o 1.- 4.místo (postupují první dva týmy ze základních skupin, vzájemný zápas ze skupin se započítává), dále skupina o 5. - 8. místo  (stejný systém jako u finálové skupiny).

O pořadí ve skupinách rozhoduje:

1. počet bodů (3-1-0)

2. vzájemný zápas (pokud mají 2 týmy stejně bodů a vzájemný zápas skončí remízou, rozhodují body č. 3-5; pokud mají stejně bodů 3 a více týmů, rozhoduje minitabulka vzájemných výsledků pouze těchto mužstev)

3. rozdíl branek

4. více vstřelených branek

5. los

Povinnosti týmů: prezentace týmů 30 minut před svým prvním zápasem a včasné nástupy k zápasům.

Vyhlášení turnaje 18.00 hodin.

Týmy uvedené v časovém rozvrhu jako domácí nastupují vždy na straně u časomíry a mají výkop.

PRAVIDLA HRY

Hrací plocha je vymezena čárami na házenou, na straně u střídaček se hází klasický aut, na protější straně se hraje o mantinel do výše dřevěného obložení.

Góly platí z celého hřiště, střelcem může být i brankář.

Auty  se můžou házet nebo rozehrát vyvezením míče. Hráč, který aut rozehraje vyvezením míče nemůže z této situace vstřelit gól. Gól neplatí ani kdyby střelu tečoval hráč soupeře. Ani z autového vhazování branka neplatí.

Volné kopy jsou přímé (zeď musí stát ve vzdálenosti 3 metrů od míče).

Standartní situace se musí zahrát do 5 vteřin (to samé platí i pro brankáře s rozehráním), při nedodržení tohoto pravidla získává míč soupeř, který rozehraje autové vhazování z úrovně přestupku.

Penalta se rozehrává ze 7 metrů.

Střídání „hokejovým způsobem“ před lavičkou svého týmu. V případě vyššího počtu hráčů na hřišti následuje vyloučení na 2 minuty(v případě vstřelení branky návrat vyloučeného do hry).

Malá domů – se může

Brankář – brankář může rukou rozehrávat bez omezení. Výkop z ruky přes půlící čáru není povolen, v případě porušení tohoto pravidla následuje přímý kop z půlící čáry. Přes půlící čáru může nohou rozehrát, pokud si dá míč na zem, ale tím umožní soupeři hrát.

Rohové kopy se zahrávají normálně, rohem se počítá i situace, kdy se míč za autovou čárou dostane za přispění mantinelu.