07.05.2016 Velké Hamry - FK ŽBS Železný Brod

09.05.2016 11:58

9.5.2016

FK Velké Hamry - FK ŽBS Železný Brod   0:3 (0:2)

Brod tentokráte velmi mile překvapil

Aubrecht   Maryško   Král   Podstavek

Močkovský (87.min. Makula)  Kotlár T.    Šimek     Picek(90.min. Javůrek)

Frolík (70.min. Šefr)    Holeček

Brod po nečekané výhře v České Lípě minulý týden totálně zkolaboval v domácím zápase s poslední Lomnicí. Do Velkých Hamrů rozhodně nejel jako favorit, ale tentokrát měl Brod svůj lepší den a mile překvapil. V úvodu zápasu měli domácí převahu, kterou rychle utnul gól Močkovského  ze 6.min. V 8.min. mohl dát Kotlár míč před branku na zcela volného spoluhráče, ale bohužel zvolil kličku do strany a šance tak vyšuměla. Ve 20.min. bylo rušno před brodskou brankou, když míč netrefili Šimek s Králem. Následný závar Brod naštěstí přežil. O chvíli později přišel druhý úder Brodu, když se v 22.min. trefil z hranice velkého vápna Holeček. Ve 28.min. zbytečně zpomalil nadějnou akci Šimek a z přečíslení tak nic nebylo. V 29.min. v nadějné pozici hlavičkoval nepřesně Holeček. Kritické chvíle pro hosty přišly ve 40.min., kdy  tutovku neproměnil  Barcuch a v 41.min., kdy šance Hamrů po hlavičce skončila na břevně. V poslední minutě nebyl Brodu uznán gól po hlavičce Maryška pro jeho ofsajd, přestože střelec byl přesvědčen, že tomu tak nebylo. Brod tak šel do kabin za dvougólového náskoku.

Třetí gól Brodu přišel ve 47.min., když se prosadil Frolík. Domácí tým pak tlačil a zhruba po hodině hry to byl místy drtivý tlak. Brod ho ale ustál a v posledních dvaceti  minutách již  hru kontroloval a měl rozhodně více šancí než Hamry. V 73.min. měl tutovku Holeček, ale brankář Hamrů se blýskl pěkným zákrokem. V závěru zápasu Brod několik nadějných pozic nevyužil, ale to již nemrzelo, protože tři body si zaslouženě odvezl.

Rozhodčí: Špidlen       ŽK: 1:3  Diváků: 70