FK ŽBS Železný Brod - Vysoké Mýto  4:3 (3:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Kordík

Honc    Toman   Maryško  Kordík J.

Holeček   Havrda (70.min. Picek)  Brožek   Peškár (68.min. Kovář)   Hloušek

Šimek (87.min. Aubrecht)

Brod hostil v posledním domácím divizním zápase nejlepší tým jara, který ve svém kádru má několik exligových hráčů. Domácí se chtěli s divizí rozloučit kvalitním výkonem, což se podařilo. Hned od začátku zápasu hráli domácí aktivně a tentokrát to byl Železný Brod, kdo jako první v úvodu zápasu otevřel skóre zápasu. Kordík J. se ve 3. minutě uvolnil po lajně a centroval před branku, kde si míč našel hlavou Šimek 1:0. Hosté se tímto probrali a měli jednu šanci na vyrovnání. Brod se z toho ale nepoučil a hosté v 25.minutě  druhou šancí již nepohrdli. Po úniku z křídla prošel míč vápnem až ke Kopřivovi, který tečovanou střelou vyrovnal. Navíc nemuselo zůstat jen u vyrovnání, jenže hosté v další šanci opět selhali. Přišel tedy před koncem poločasu trest ze strany Brodu. Ve 41. minutě zahrávali domácí rohový kop, přetažený míč vrátil hlavou před branku Holeček a Toman měl pak hlavou jednoduchou práci. Neuběhla ani minuta a Brod slavil potřetí. Brožek se zmocnil odraženého míče na vápně a parádní trefou dával na poločasových 3:1, byl to také jeho premiérový gól v divizi. Skóre však mohlo být ještě vyšší, ale při dorážce z malého vápna trefil Kordík J. pouze břevno.

Po změně stran přišla pro hosty komplikace, když byl v 55. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Pecháček, který před vápnem podrazil v úniku Holečka. Z trestného kopu nic nebylo, ale následný rohový kop Brod v přesilovce využil. Peškar rozehrál roh na velké vápno na Havrdu, který následným centrem našel hlavu Šimka, který nezadržitelně zvýšil na 4:1. Jenže následně přišly komplikace také pro domácí tým. Peškar ve skluzu zastavil hostující útok za cenu faulu, ale přitom si udělal na pravém kotníku silný výron, takže musel ze hřiště a putoval na vyšetření do nemocnice. To už byl ale stav 4:2, protože hostující Svoboda snadno v 65. minutě snížil po úniku. Divákům a hráčům ale zatrnulo o chvíli později, když se z ničeho nic snesl k zemi Havrda a zůstal nehybně ležet. Po zkolabování ležel v péči zdravotnice a realizačního týmu za postranní čarou a čekalo se na příjezd sanitky. Zápas se tak spíš jen dohrával, ale hosté ještě v nastaveném čase využili nekoncentrovanosti domácích a snížili na konečných 4:3.

Branky: 3. a 56. Šimek, 41. Toman, 42. Brožek - 65. a 90. + 3 Svoboda, 25. Kopřiva.

Rozhodčí: Klupák, ŽK: 1:3, ČK: 55. Pecháček (V. Mýto).