07.06.2015 FK ŽBS Železný Brod B - Spartak Rychnov

08.06.2015 09:47

7.6.2015

FK ŽBS Železný Brod B - Spartak Rychnov  2:2 (2:0)

Rezerva se zachránila

sestava FK ŽBS B :                                                 Ducháček

Makula    Škaloud   Krejčí (82.min. Strnad)   Kotlár.M

Kameník   Maryško   Kotlár T.   Havlíček   Podstavek

Mařík (72.min. Šefr K.)

Sobotní zápasy divize přinesly záchranu Nového Boru a to znamená, že v letošním ročníku soutěží bude padat z obou 1.B-tříd tři týmy. A vzhledem k tomu, že v západní skupině mají dva poslední týmy málo bodů, bude ze skupiny východ padat pouze poslední tým. A tak byly před zápasem karty rozdané. Brodu stačila remíza k jistotě záchrany. Domácí tým začal zostra a již ve 4.min. přišel faul v pokutovém území a penaltu proměnil Kameník. Pak mohli hosté vyrovnat, ale Ducháček zachránil. V dalším průběhu prvního poločasu Brod ovládl hru. Ve velké permanenci byl hostující brankář Lumnitzer, který chytil minimálně tři góly. Jenže brankář Rychnova chyboval v 16.min., kdy špatně rozehrál odkop z rohu velkého vápna a T. Kotlár ho ze středového kruhu vytrestal a poslal míč do prázdné branky, do které se hostující brankář již nestačil vrátit. Brod tak jasně ovládl první poločas, kdy jeho vedení mohlo být i vyšší.

Vše se zdálo jasné, ale druhý poločas přinesl opačný obraz hry. Hosté se zlepšili a byli lepším týmem. V 65.min. snížili z penalty K. Kubátem. Brod měl několik brejků, kdy ze strany hráči postupovali sami na branku Rychnova, ale vždy nesmyslně akci zbrzdili kličkou na střed. Rychnov tak měl stále šanci a snažil se o zvrat. Vyrovnání přišlo v 84.min., kdy se trefil Scholz. Hosté měli tutovku v nastavení, kdy běžel sám na branku Sedlmajer, ale Ducháček zachránil rezervu od pohromy. Konečná remíza tak Brodu stačila k záchraně. Naopak hostující Rychnov nepotěšily výsledky ostatních zápasu, které znamenají sestup Rychnova z 1.B-třídy.

Rozhodčí: Halama   ŽK: 2:1   diváků 57