14.05.2016 Lučany - FK ŽBS Železný Brod B

18.05.2016 09:50

14.05.2016

Lučany - FK ŽBS Železný Brod  2:3 (0:1)

sestava FK ŽBS B :                                                 Šverma

Kotlár   Burkoň   Mařík

Šaloud   Krčmárik

Javůrek   Makula   Kysela   Salaba

Šefr

Dle postavení v tabulce a jarní formy byli domácí mírnými favority. Zdálo se však v průběhu střetnutí, že si štěstí v zakončování akcí v jarních zápasech již vybrali, a tak tentokrát měli kopec smůly. Hosté přijeli v kombinované sestavě s jedenácti hráči. Domácí nehráli první poločas dobře a po půlhodině inkasovali z rychlého brejku z kopačky Kysely. Lučany po rohu a hlavičce Vaněčka trefily tyč, Chroustovský mohl také skórovat a zkušený Maňák neproměnil penaltu, kterou mu Šverma vyrazil.

Krátce po obrátce se domácím podařilo Bukvicem vyrovnat, ale po hrubce Lučan šli opět hosté do vedení, když Šefr proměnil svůj náběh za domácí obranu - 1:2. O zisku tří bodů pro hosty rozhodl gól z trestného kopu Maříka, který skrz klubko hráčů propadl na zadní tyč domácí branky. Snížení Bukvicem v závěru zápasu již nic neřešilo a utkání potvrdilo starou pravdou, že bojovností nejdál dojdeš, i když při čtyřech sestupujících naději na záchranu hosté již zřejmě nemají.

Branky: 49. a 81. Bukvic - 34. Kysela, 60. Šefr,  75. Mařík

Rozhodčí: Dvořák - Čuřík, Smoleňák    ŽK: 3:3.

Diváků: 62.