FK ŽBS Železný Brod - Sedmihorky  2:4 (2:1)

sestava FK ŽBS :                                                   Krčmárik

Grebeníček   Aubrecht   Maryško  Podstavek (89.min. Kovář)

Picek (75.min. Berka)   Močkovský   Kotlár   Holeček

Šefr M. (39.min. Šimek)   Frolík

Brod čekal těžký soupeř, který své kvality potvrdil. Běhavý a dynamický celek Sedmihorek byl po většinu zápasu lepším týmem. Brod ale hrál dobře a tak byl k vidění kvalitní fotbal. Hned v úvodu byl odpískán zákrok na Frolíka a penaltu ve 4.min. proměnil Maryško 1:0. Jenže už o dvě minuty bylo po rohovém kopu srovnáno, když na přední tyči zůstal osamocený hlavičkující Petrlák 1:1. Pak měly oba týmy po jedné velké šanci. Domácí Šefr hlavou těsně minul branku soupeře. A šanci hostí bravurně zlikvidoval brankář Krčmárik. V 38.min. podnikl Brod rychlý brejk a po přihrávce Podstavka skóroval Frolík 2:1. A tak Brod po poločase vedl.

Jenže druhý poločas ukázal, kde je současná výkonnost obou týmů. Hosté byli jednoznačně lepší a Brod, který zalezl na svoji polovinu, těžce odolával atakům hostí. Brankář Brodu dvakrát svůj tým podržel, když zabránil jasným tutovkám. Vyrovnání přišlo v 64.min., když Brod nepochopitelně nechal rozehrát tzv. „zkrácený roh“ bez postavené zdi. Střílený míč před branku Brodu prošel houfem hráčů až na volného Marka, který vyrovnal na 2:2. Kdyby stál nějaký hráč ve zdi, tak by míč musel zablokovat. Další hrubá chyba v bránění Brodu přišla v 73.min., kdy zase zůstal při autu hráč Sedmihorek zcela volný a po centru před branku přišla hlava Vaníčka, která skončila v síti domácích 2:3. Závěr byl ve znamení otevřené obrany Brodu a brejků hostí. Po jednom z nich přišla v nastavení pojistka Sedmihorek, když Pařízek dal na konečných 2:4. Škoda, že domácí udělali dětské chyby a nechali druhý tým tabulky snadno zápas otočit. Každopádně výhra hostí byla i přes sympatický výkon domácích zasloužená.

Rozhodčí: Vrtal    ŽK: 4:2   Diváků: 136