Plavy - FK ŽBS Železný Brod B  7:2 (2:1)

sestava FK ŽBS B :                                                 Ducháček

Kotlár M.    Škaloud    Aubrecht    Podstavek

Mařík    Král    Krejčí (46. Musílek)    Hloušek (41. Makula)

Šefr M.     Šefr K. (24. Kysela)

Převzato z Naše Jablonecko:

Oba soupeři potřebují bodovat, a tak se očekával napínavý duel. A předváděná hra na hřišti tomu vcelku odpovídala. Útoky se rodily a přelévaly ze strany na stranu. Ovšem domácí, jak bývá v poslední době zvykem, už ve 12. minutě inkasovali branku. I když úplně první šanci měl na kopačkách v 6. minutě plavský Jelínek. Ten dal gól hlavou, ale rozhodčí ho pro útočný faul neuznal. Této situace využili hosté, když Plavy zaspaly překvapené verdiktem sudího. Jeden z hostujících útočníků tak naservíroval míč K.Šefrovi mezi plavské stopery a Brod šel do vedení 0:1. To se ale Plavským vůbec nelíbilo a za dvě minuty se prosadil domácí útočník Čermák a skóre vyrovnal. Ve 28. minutě po jedné ze standardních situací domácí Jelínek hlavou upravil skóre na 2:1. Na hřišti bylo znát, že domácí byli zatím v prvním poločase lepším mužstvem.

Druhou půli utkání začaly Plavy aktivně. O přestávce jejich trenér Vokál udělal v šatně dusno. Hlavně záložníkům zdůraznil, že ve fotbale neplatí „dopředu, zpátky ani krok". A hráči si jeho rady a výtky vzali zodpovědně k srdci.A potvrdila se i věta Tomíčka. V 54. minutě se Tomanovi totiž začalo herně velmi dařit. A hned skóroval a další gól dal v 67. minutě. K tomu se ještě v 60. minutě probudil ve správný čas domácí útočník Čermák a svým druhým gólem navýšil skóre ve prospěch Plavů. Ty se ale příliš brzy namlsaly blížícího se vítězství a zvolnily. A když se u soupeřů rozhodl vyrazit k útoku v pravou chvíli M. Šefr, nedivili se domácí, že dostali gól a stav utkání se změnil na 4:2, jenže ze strany hostů to byl už pouze jeden z mála světlých okamžiků v druhém poločase. Po další akci navýšil na 5:2 Toman, o pět minut po něm opět řádil před brankou Brodu Čermák a zakončil svůj hattrick výsledkem 6:2. Utkání zakonřil dalším hattrickem Toman a v 86. vsítil do železnobrodské svatyně poslední gól.

Branky: 14., 60., 77. Čermák, 54., 67., 86.Toman, 28. Jelínek - 12. K. Šefr, 63. M. Šefr.

Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:0