sestava FK :                                                        Kopal

Aubrecht   Král   Kotlár M.  Musílek   Habr

Kysela (65.min. Makula Š.)  Holeček (70.min. Štastný)   Makula K.   Hloušek

Šefr (56.min. Olyanin)

Po debaklu ve Stráži pod Ralskem přijel do Brodu tradičně silný tým Skalice. Domácí se nastoupili s cílem zlepšit obrannou činnost, která byla minule tragická. V úvodu zápasu se hrál vyrovnaný zápas. Brod byl blízko vedení cca v 15.min., kdy hosté vykopli míč z brankové čáry. Ve 20.min. chyboval Kysela a následný centr do vápna Brodu si našel Kraus, který hlavou nedal Kopalovi šanci 0:1. Do poločasu měli domácí čtyři šance a hosté dvě. Gól ale nepadl a tak Brod přes celkem slušný výkon o branku prohrával. Druhý poločas začal šancí Skalice, ale Kopal předvedl pěkný zákrok. V 55.min. byla brodská obrana znovu děravá jako síto a Sedláček zvýšil na 0:2. Pak měl dvě šance Kysela, ale hostující brankář nemusel při slabém zakončení domácího hráče ani padat na zem. V 65.min. Kraus poslal centr do vápna, kde domácí neuhlídali Demkeho, který hlavou do šibenice a odrazem od tyče zvýšil na 0:3. Poté se začal hrát plážový fotbal, kdy domácí nedokázali z nadějných brejků vytěžit nic. Zato hosté si vypracovali další šance, které ale nedali. Nicméně Skalice si odvezla pohodovou výhru.

Rozhodčí: Kadlec      ŽK: 2:3      Diváků: 112

„Začátek sezóny se nám nepovedl. Trápí nás obranná činnost a žalostná koncovka. Výsledek poločasu asi neodpovídal počtu šancí, ale když gól nedáme, tak nemůžeme myslet na lepší výsledek. V obraně děláme naprosto dětské chyby. Druhý poločas byl z naší strany velmi špatný. “  uvedl za Brod Kletečka Jaroslav