19.03.2016 FK ŽBS Železný Brod - Frýdlant

25.03.2016 09:59

19.3.2016

FK ŽBS Železný Brod - Frýdlant  1:0 (1:0)

Brodské áčko vydřelo důležitou výhru

Grebeníček    Maryško    Aubrecht    Podstavek

Picek     Močkovský   Kotlár T.    Král   Holeček (89.min. Berka)

Šefr M. (87.min. Kovář)

Začátek zápasu velmi důležitého zápasu byl v režii  Brodu, který se rychle ujal vedení. Ve 4.min. min. Maryško dlouhým míčem za obranu hostí našel Holečka, který míč posunul na Šefra, který životní ranou do šibenice nedal hostujícímu brankáři šanci. Ani rychlý gól nezastavil aktivitu domácího týmu, který měl další náznaky šancí. Do šancí se převážně dostávali Holeček se Šefrem, ale většinou jim chyběl přímý tah na bránu. Zvýšit mohl Maryško, který zhruba v polovině prvního poločasu se prosadil při rohovém kopu. Ale jeho pěknou hlavičku hostující brankář zázračně vyškrábl. Hosté toho v prvním poločase moc nepředvedli, ale přesto měli v 35.min. tutovku na vyrovnání. Jenže nejlepší hráč Brodu brankář Kopal byl proti. Nejlepším hráčem Frýdlantu byl brankář Hofler, který podržel Frýdlant nad vodou ve 43.min. Střelec gólu Šefr se dostal do samostatného úniku, ale hostující brankář jeho střelu na přední tyč nohou vyrazil  a míč se následně odrazil od břevna šťastně pro hosty na roh.

Brod tak zaslouženě po poločase vedl. Ale dalo se čekat, že se hosté ve druhém poločase zlepší, což se také potvrdilo. Frýdlant výrazně přidal a nebezpečné věci se začali dít i před brodskou brankou. Brod měl velkou šanci ve 49.min., ale Šefr Holečkovu nabídku do branky neusměrnil. V 56.min. měl tutovku Holeček, ale i on branku přestřelil. Frýdlant měl v 65.min. dvě velké šance, ale Kopal byl fantastický. A měl i dobře postavenou branku, když mu pomohlo břevno. Na druhé straně měl šanci Šefr, ale Močkovský mu zbytečně míč sebral a tak se oba hráči navzájem pletli do cesty. Nakonec šance skončila krkolomným odražením míče na zadní tyč, kde Kotlár z velkého úhlu trefil tyč. V závěru utkání hosté měli velký tlak  a v poslední minutě utekl hráč Aubrechtovi, ale Kopal opět Brod podržel a zachránil tak tři důležité body, které Brod odpoutaly z posledního místa.

Rozhodčí: Ujka    ŽK: 5:3    ČK: 1:0 (88.min. Podstavek)

Branka: 4.min. Šefr