Brod po zlepšeném výkonu ve druhém poločase vydřel tři body

sestava FK ŽBS :                                                   Kopal

Kotlár    Toman  Berka   Kordík J.

Havrda   Wanacki (89.min. Šefr)  Maryško  Honc

Horák (36.min. Šimek, 85.min. Picek)

Brodský tým začal aktivně a prvních minutách se dostal do dvou nadějných pozic, ale bohužel s nulovou efektivitou. Brod zhruba od 5.min. hrál až do poločasu katastrofálně. Domácí hráči dokázali zkazit i tu nejjednodušší přihrávku a prakticky se nedostávali do ohrožení branky soupeře. Brodu chyběl pohyb, všude byl pomalejší, technické problémy při zpracování měl snad každý hráč. Prostě z výkonu domácího týmu bolely oči. A jelikož Višňová se soustředila převážně na hru na brejky, tak se přítomní diváci kvalitního fotbalu v prvním poločase nedočkali. V brodském týmu se prakticky nikomu nedařilo a vrcholem byl první gól zápasu ve 26.min., kdy se po chybě Horáka dostal míč ke Studničkovi, který ranou z rohu velkého vápna zajistil hostům vedení.

Druhý poločas přinesl zlepšený výkon domácího týmu. Přestože na jeho výkonu by šlo nalézt i nadále spoustu dalších chyb, tak už lze říci, že hra Brodu měla hlavu a patu. Višňová se dostala od začátku druhého poločasu pod tlak, ze kterého vznikaly nebezpečné situace. Za zmínku stojí pěkná rána Havrdy, která těsně minula branku hostů. Zasloužené vyrovnání přišlo v 59.min., kdy byl na hraně velkého vápna faulován Wanacki. Maryško se dokázal z následného přímého kopu trefit přesně k tyči a vyrovnal tak na 1:1. V následujících chvílích byl Brod nebezpečný přes křídelní prostory. Hosty hlavně postrašil průnik Holečka, který se pěkně uvolnil do vápna. Holeček ustál penaltový zákrok hostujícího hráče a snažil se následně najít přihrávkou své spoluhráče, ale bohužel nepřesně. Višňová v těchto chvílích nestíhala, což potvrdila 70.min., kdy byl jasně faulován ve vápně Honc. Jasná penalta, se kterou si následně poradil Šimek, který tak otočil průběh zápasu. Brod se po vedoucí brance trochu zatáhl, ale i nadále hru kontroloval. Hosté toho moc ve druhém poločase nepředvedli a jediným ohrožením brodské branky byly nakopávané míče při standardních situacích. Tento recept využili hosté v 87.min., kdy poslali ze 40m vysoký míč do brodského vápna. Ten snadno lapil brankář Kopal a rychlou rozehrou našel na půlce Holečka, který poslal Honce do samostatného brejku. Asi nejrychlejší hráč Brodu z poloviny hřiště upaloval směrem k brance Višńové a bylo téměř jisté, že ho nikdo z hostujících obránců nedohoní. Honc na velkém vápně udělal kličku hostujícímu brankáři a střelou do prázdné branky přidal definitivní pojistku. Brod tak získal důležité body, které přinesl až dobrý výkon ve druhém poločase. Pozitivní je to, že přestože se moc nedařilo, tak hráči ukázali vysokou morálku a vůli po vítězství, kterou je nutno ocenit.

Rozhodčí: Bohatý     ŽK: 3:3    diváků: 150

Branky: 59.min. Maryško, 70.min. Šimek z penalty, 87.min. Honc – 26.min. Studnička