20.05.2017 FK ŽBS Železný Brod - Slovan Frýdlant

24.05.2017 09:42

20.05.2017

FK ŽBS Železný Brod - Slovan Frýdlant 4:3 (0:2)

Brod nedal penaltu, přesto během pěti minut
ve druhém poločase zápas otočil

Aubrecht   Maryško  Šilhán    Král (71.min. Kotlár M.)

Havrda

Havel    Kotlár T.   Picek   Makula (46.min. Šefr)

Kysela (88.min. Musílek)

Nepřesvědčivý výkon ze Sedmihorek chtěl brodský tým napravit proti předposlednímu týmu krajského přeboru. Frýdlant ale na jaře hraje výrazně lépe než na podzim a i v Brodě nehrál špatně. Hosty dostal na koně vlastní gól z 5.min. zápasu, kdy se parádně do vlastní sítě trefil Král 0:1. Inkasovaná branka s Brodem otřásla a v prvním poločase nehrál dobře. Ve hře byla znovu spousta nepřesností a málo pohybu. Domácí přesto měli šance na vyrovnání. Maryškův přímý kop těsně minul branku Frýdlantu. Havel přihrával před prázdnou branku Makulovi, ale tomu k zakončení chyběl metr. Asi nejblíže k vyrovnání byl Makula, když jeho střelu k tyči vykopl obránce Frýdlantu na brankové čáře. Hosté měli ve 42.min.  k dispozici přímý kop z hranice velkého vápna, ale naštěstí frýdlantský střelec si fotbalovou branku spletl s ragbyovou. V nastavení přišla druhá rána pro domácí, když se prosadil Suk 0:2.

Do druhého poločasu Brod vystřídal a udělal pět změn v rozestavení. Tyto změny se projevily prakticky okamžitě. V 46.min. byl faulován Kysela, jenže penaltu Maryško vysoko přestřelil. Brodského srdcaře tento moment nepoložil a zahozenou penaltu chtěl o to více napravit, což se mu během chvíle podařilo. Pro Brod přišla báječná pětiminutovka. V 52.min. Maryško z přímého kopu snížil. V 55.min. Brod zapresoval a Maryško hostům vypíchl míč. Následně našel před brankou Šefra, který vyrovnal na 2:2. Vzápětí po křídle unikl Havel, který prováhal přihrávku na osamoceného Šefra. Havel ale nakonec našel Kotlára, který měl na kopačce tutovku. Ze šance byl ale jen roh. Ten v 57.min. zahrával Maryško a přetažený centr našel Kyselu, který hlavou otočil skóre na stranu Brodu 3:2. Pak měl šanci Šefr, ale vysoko přestřelil. Hosté se nevzdali a v 62.min. po další chybě brodské obrany vyrovnali na 3:3. V 71.min. napravil vlastní gól Král, když dobře zasáhl v obraně, následně našel Kotlára, který pasem za obranu našel Havla. Ten využil špatného výběhu hostujícího brankáře a nezadržitelně dal na 4:3. Z protiútoku měli hosté náznak šance, ale Havrda míč odhlavičkoval do bezpečí. V poslední čtvrthodince měly oba týmy po jedné šanci, ale další gól již nepřišel. A tak Brod opět doma zvítězil a potěšil své fandy, kterých tentokrát moc nedorazilo. Ti, kteří dorazili se určitě dobře bavili. Jinak Frýdlant potvrdil zlepšenou jarní formu, ale výhra Brodu byla nakonec zasloužená.

Rozhodčí : Havel,     ŽK:  1:3,      diváků: 86