FK ŽBS Železný Brod B - FC Pěnčín  3:4 (0:1)

sestava FK ŽBS B :                                                 Ducháček

Pala   Škaloud   Havlíček (66.min. Krejčí)  Vozka

Makula   Kotlár M. (37.min. Mařík)  Picek   Podstavek

Kysela   Strnad (23.min. Šefr M.)

Velmi zajímavý zápas se hrál na brodské umělce, kam zavítal vedoucí tým 1.B-třídy FC Pěnčín. Zápas začal obrovskou hrubkou rozhodčích. Kysela vstřelil hned v první minutě regulérní gól, když ho do šance vybídl nepřesnou rozehrou hráč Pěnčína. Mladá pomezní Kadlecová v domnění, že nahrává domácí hráč,  odmávala ofsajd a hlavní rozhodčí ji dal nepochopitelně za pravdu. Tento moment z pohledu konečného výsledku byl dost podstatný a jednoznačně domácí rezervu poškodil. V dalším průběhu byli hosté jednoznačně fotbalovější, ale Brod rozhodně nezklamal a přispěl svým výkonem k atraktivitě zápasu. Pěnčín zaslouženě po poločase vedl po střele Baláska z 16.min. Druhý gól přidal v 56.min. Pumrle. Stejný hráč potrestal chybu Havlíčka v 60.min. a s brodskou rezervou to nevydalo moc dobře. Ale domácí zápas nevzdali a v 67.min. po přihrávce Podstavka snížil Kysela. Poté se Brod vzepjal k obrovskému náporu. V 69.min. to bylo už jen 2:3, když Podstavek našel před brankou Šefra, kterého vychytal pěnčínský Pivrnec, který ale na následnou dorážku byl již krátký a Makula snížil na jednobrankový rozdíl. Vyrovnání viselo na vlásku a před brankou hostí bylo velmi živo. Jenže přišla 75.min., kdy Pěnčín zvýšil po jasném ofsajdu Pleštilem na 2:4. A opět u toho byla pomezní Kadlecová, která asi delegátem nebyla po zápase pochválená. Brod se ani tentokrát nevzdal a v 77.min. po faulu na Makulu proměnil penaltu Podstavek. Závěr zápasu byl dramatický, ale Pěnčín několik závarů před svou brankou ustál a odvezl si tři body. Nutno sportovně přiznat, že zaslouženě, protože byl hodinu jasně lepší. Každopádně ale vše mohlo být jinak kdyby …..

Rozhodčí: Jirák     ŽK: 1:3   diváků: 74