22.3.2015 FK ŽBS Železný Brod B - Zásada

24.03.2015 21:10

22.3.2015

FK ŽBS Železný Brod B - Zásada 4:4 (3:2)

Brodská rezerva ztratila body

sestava FK ŽBS B :                                                 Ducháček

Pala    Kotlár M.    Mařík    Vozka

Kysela   Havrda   Makula   Podstavek

Strnad (78.min.Dupač)   Šefr M.

Strnad (78.min.Dupač)  Šefr M.

Hrál se divácky atraktivní zápas, který se hrál na brodské UMT. Brod měl celkově daleko více šancí, ale i Zásada měla spousty šancí. Ve 3.min. měl šanci hostující Blažek. V 15.min. Podstavek unikl po křídle a před brankou našel Šefra, který otevřel skóre zápasu. V 21.min. měl opět šanci Blažek, ale Ducháček byl na místě. Ve 24.min. se opakovala situace z prvního gólu, kdy Podstavek opět našel Šefra a bylo to 2:0. Poté hlavičkoval vedle hostující Lupa. V 27.min. přišla do třetice stejná akce Podstavek-Šefr, ale tentokrát Šefr střelecky selhal. Nedáš dostaneš opět platilo a Zásada v 29.min. lehce Honzákem snížila po totálním kolapsu brodské obrany. Že brodská obrana nebyla ve formě ukázala 32.min., kdy zazvonilo břevno domácí branky. Ve 41.min. bylo vyrovnáno, kdy domácí opět spali při bránění a Vávra snadno vyrovnal. Zásadská obrana ale byla ještě děravější než brodská a tak Brod v 45.min. po rohu opět vedl, když nejprve Kysela z blízka trefil břevno a odražený míč z vápna nekompromisně poslal do sítě Makula.

Druhý poločas začal šancí Strnada, ale ten branku netrefil. Strnad si náladu vylepšil v 53.min., kdy ze dvou metrů zvýšil na 4:2. V 61.min. přišel o míč ve svém vápně Kysela a po střele Rimského padl další laciný gól do brodské branky. Poté došel dech domácímu zpravodaji, který si zapisoval průběh zápasu. Stejně by mu papír asi  nestačil, protože do konce zápasu bylo tolik šancí, že by to noviny stejně nevytiskly. Brod měl do konce dalších šest tutovek a Zásada asi dvě. Střelci ale byli impotentní, kromě Lupy, který v 77.min. vyrovnal. Hosté mohli nakonec otočit vývoj zápasu, ale gól pro ofsajd neplatil. Domácí v závěru dali břevno. Celkově na neproměněné šance to bylo 9:4 ve prospěch domácích. Brod tak ztratil body a to hlavně díky famóznímu výkonu brankáře hostí Kopala, který v brance doslova čaroval.

Rozhodčí: Rympler  ŽK. 1:0  diváků 68