9.5.2015 FK ŽBS Železný Brod - Doksy

10.05.2015 13:07

9.5.2015

FK ŽBS Železný Brod - Doksy  1:0 (1:0)

Brod po boji vyhrál

Šilhán   Havrda (31.min. Kotlár T.)   Berka   Kovář

Grebeníček ml.   Maryško   Šimek   Picek

Kysela (65.min. Aubrecht)     Holeček (76.min. Kotlár M.)

Brod čekal důležitý zápas. Bohužel patnáct minut před začátkem přišla silná bouřka, která odradila většinu diváky, kteří tak dali přednost pohodlí domova. Přívalový déšť zpozdil začátek zápasu o patnáct minut. Nicméně hřiště bylo i po dešťové pohromě ve velmi dobrém stavu. V úvodu byli nebezpečnější hosté, kteří dvakrát byli blízko ke gólu. Ale Kopal v brodské brance měl svůj den a Brod podržel. Ve zhruba 15.min. hosté míč do sítě dostali, ale byl odpískán ofsajd. Poté měl šance Brod a v 29.min. trefil Holeček břevno. V následné pokračující akci pak střílel Šimek, ale i hostující Kotyk předvedl pěkný zákrok. V 35.min. měl tutovku Holeček, ale sám před brankářem hostí si neporadil a nechal tak opět vyniknout Kotyka. V 38.min. Doksy vyslaly krásnou střelu na domácí branku, ale opět čaroval Kopal. V poslední minutě poločasu měl Brod k dispozici dva rohy. A ten druhý přinesl vedení Brodu. Grebeníček přetáhl roh na Kyselu, který hlavou vrátil míč zpět na zadní tyč, kde číhal Šilhán. Ten hlavičkou k tyči nekompromisně vstřelil v 45.min. důležitý gól.

Druhý poločas byl zpočátku vyrovnaný bez větších šancí. V 60.min. upaloval sám na branku Doks Kysela. Jenže těsně před vápnem ho zradilo obutí a po podklouznutí skončila šance pádem brodského útočníka. Kysela poté brzy střídal. V 75.min. se zranil Holeček a Brod tak naprosto ztratil útočnou údernost. Doksy Brod dostaly pod obrovský tlak, nicméně obrana domácích byla pevná. Komplikace pro Brod přinesla 80. min., kdy Kotlár T. nepochopitelně rozehrál míč vysokým pasem přes velké vápno. Tam sice útočník hostí míč nezpracoval, ale následná chyba Aubrechta s Kovářem přinesla tutovku Doks. Ale Brod měl Kopala a ten si opět poradil. V 88.min. udělal zbytečný faul Šimek. Následný přímý kop skončil na spojnici tyče s břevnem a Brod měl obrovské štěstí, které mu v minulých zápasech trochu chybělo. A tak nakonec Brod získal důležité tři body s velmi kvalitním soupeřem.

Branka: 45.min. 1:0 Šilhán.

Rozhodčí: Špidlen   ŽK: 2:3           diváci: 73